22 травня медичні амбулаторії Броварів отримали 3000 доз вакцин проти кору. За 2018 рік медики запланували прищепити від цієї недуги 6199 дітей міста. Втім, за 4 місяці вакцинували лише 1005. Оскільки в Броварах триває спалах кору, з метою профілактики захворюваності серед дітей, необхідно в найкоротший термін провести щеплення. Про це йдеться у звіті за минулий тиждень про епідемічну ситуацію в місті від Броварського відділу лабораторних досліджень.
Як зазначають фахівці відділу, минулого тижня в Броварах зафіксували 8 нових випадків захворювань на кір – в однієї дитини та у семи дорослих. Усі пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні: їхній діагноз попередній, лабораторно ще не підтверджений. У медичній документації усіх недужих відсутні дані про проведення щеплень від кору.
У Броварському районному відділі лабораторних досліджень вказують, що за 2018 рік на кір загалом захворіло 58 осіб, у тому числі 20 дітей. Неповнолітніх занедужало менше, оскільки число щеплених дітей проти кору становить більше 70%, а вакцинація дорослих не передбачена.
Нагадаємо, станом на 18 травня фахівці відділу лабораторних досліджень прозвітували: з 5313 організованих дітей (які відвідують навчальні заклади – ред.) нещепленими проти кору залишаються 184 дитини, тобто 3,5%. Водночас, у звіті від 25 травня фахівці зазначають: загалом за 2018 рік необхідно вакцинувати 6199 дітей міста. За 4 місяці було щеплено лише 1005 неповнолітніх, що становить 16,2% від річного плану.
Як повідомляють фахівці відділу, в амбулаторіях Броварів станом на 18 травня було наявно 300 доз відповідної вакцини (КПК). Однак 22 травня місто отримало 3000 доз щеплень, вказують у відділі лабораторних досліджень. В установі зауважують, що в місті триває спалах кору. Тому з метою профілактики захворюваності серед дітей, необхідно в найкоротший термін провести щеплення.
Як днями зазначили в Міністерстві охорони здоров’я України, спалах кору триває в усій країні. За 21-й тиждень 2018 року на кір захворіли 1334 людини – 522 дорослих і 812 дітей. І якщо з початку року в Київській області занедужали 659 осіб (363 дорослих та 296 дітей), то в сусідньому Києві таких було зафіксовано 1250 (778 дорослих та 472 дітей).
Загалом по Україні у 2018 році захворіло 18144 людей – 7378 дорослих і 10766 дітей. За цей час від ускладнень кору померло дев’ятеро людей: шестеро дітей і троє дорослих. У Міністерстві зауважують, що зупинити спалах може тільки посилена імунізація. В установі акцентують, що з квітня рішенням Оперативного штабу з кору вікові рамки додаткової імунізації були розширені до 18 років.
