Більшість вакцин проти COVID-19 скупили багаті країни – гендиректор ВООЗ

Pinterest LinkedIn Tumblr +


Всесвітня організація охорони здоров’я назвала проблемою той факт, що більшість вакцин проти коронавірусу у світі викупили багаті країни. Із такою заявою виступив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус. Про це із посиланням на ВООЗ розповідає Громадське.

Станом на зараз 42 країни розпочали вакцинацію, 36 із яких – країни з високим доходом. Ще 6 – країни із середнім доходом.

«Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість країн із середнім доходом ще не отримують вакцину. Із самого початку багаті країни скупили більшу частину різних вакцин», – наголосив очільник ВООЗ.

Також він поскаржився, що багаті країни з глобального механізму COVAX, які укладають двосторонні контракти з постачальниками, сприяють зростанню ціни на вакцини, що потенційно може ускладнити доступ до цих препаратів іншим країнам.

Читайте також: Вакцина від COVID-19: коли та хто отримає першим. ВІДЕО

Зі слів Адана Гебреісуса, через такий «вакцинний націоналізм» страждає глобальний механізм розподілу вакцин COVAX, який мав стати головним постачальником у більшість країн.

Голова ВООЗ закликав країни та виробників вакцин відмовитися від двосторонніх угод і зосередитися на поставках через глобальний механізм. Також він закликав країни, що закупили більше вакцин, ніж вони потребують, пожертвувати їх у COVAX.

«Наука принесла свої плоди, не втрачаймо можливість захистити життя тих, хто піддається найбільшому ризику, і дати всім економікам шанс на відновлення», – підсумував Адан Гебреісус.

Позитивні моменти

Попри все сказане, очільник ВООЗ заявив про позитивний вплив масштабної вакцинації, яка має стабілізувати системи охорони здоров’я країн, врятувати життя, що сприятиме економічному відновленню.

Крім цього, вакцинація має стримати мутації коронавірусу, які вже фіксують у різних куточках світу.

коронавірус

«Нинішня ситуація свідчить про те, що вірус робить усе можливе, аби бути придатним для постійної циркуляції в людській популяції. Це нормально для будь-якого вірусу, але ми допомагатимемо йому процвітати, якщо не зменшимо передачу та не будемо проводити вакцинацію на справедливій основі», – заявив гендиректор ВООЗ.

У якому таборі Україна?

Як ви, напевно, здогадалися, Україна не належить до багатих країн. Тому вакцинацію в нас не розпочинали. Поки залишаються теоретичні розмови та повідомлення про укладення угоди (однієї) на постачання вакцин колись у майбутньому.

Читайте також: Україна уклала лише один договір на закупівлю вакцини проти COVID-19

Як повідомляли у ВООЗ, Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 16 мільйонів доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу (COVAX). В аптеках вакцина може з'явитися не раніше осені.

Також Україна має отримати 1,9 млн доз китайської вакцини, щодо постачання якої вже домовилося Міністерство охорони здоров’я. Але поки що ця вакцина не завершила останній етап клінічних досліджень. Також у МОЗ запевняють, що ведуть перемовини з іншими виробниками вакцини, але не розголошують, з якими.

У бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд грн. Яку саме вакцину закуповуватиме Україна, наразі невідомо.

Головне фото – Elements Envato

Читайте також

  1. COVID-19: майже 21 мільйон українців потребують першочергової вакцинації
  2. Із 8 січня – локдаун: що можна продавати, а що – ні. ОНОВЛЕНИЙ перелік
  3. Як стартував локдаун у Броварах

Поділіться.

Залиште відповідь