Повторні вибори: особливості проведення в умовах посиленого локдауну

Pinterest LinkedIn Tumblr +


Повторні вибори в Броварах уже за тиждень – 17 січня. І відбуватимуться вони в умовах посиленого карантину. Чим відрізнятимуться перевибори «жорсткого локдауну» від «карантинних» виборів 25 жовтня?

Напередодні Нового року – 28 грудня – Броварська міська територіальна виборча комісія отримала відповідь від ЦВК на своє звернення щодо окремих питань підготовки та проведення повторних виборів депутатів міської ради та броварського міського голови. Як повідомила журналістам «Трибуни» голова Броварської ТВК Олена Юскова, порівняно з виборами 25 жовтня, нових протиепідемічних заходів не передбачено. І, загалом, посилений локдаун  на перевиборах 17 січня не позначиться.

Як зазначено у відповіді ЦВК, перевибори відбуватимуться згідно Виборчого кодексу України та з урахуванням Постанови Кабміну від 9 грудня 2020 р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів». Постановою встановлено карантин із 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. (продовжено його дію), а в період із 8 січня до 25 січня визначено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. Тож вибори 17 січня відбуватимуться «із здійсненням протиепідемічних заходів, затверджених Порядком».

1. Посилений локдаун «призначили» на січень. Перелік обмежень

2. Від завтра – локдаун: що можна продавати, а що – ні. ОНОВЛЕНИЙ перелік

На забезпечення проведення повторних виборів 17 січня з бюджету міста виділено 3, 5 млн грн. Однак, як повідомив журналістам «Трибуни» керуючий справами міськвиконкому Костянтин Кузнєцов, із цих коштів на протиепідімічні засоби витрат не буде: забезпечуватимуть необхідними засобами 43 виборчі дільниці в Броварах «у межах своїх можливостей». Так, виконком уже передав ТВК  2 400 захисних масок для членів дільничних комісій. Виконком обіцяє забезпечити членів комісій і щитками, які залишилися з виборів 25 жовтня. А от одноразові рукавички має придбати ТВК.

Про дезінфікуючі засоби мають подбати на місцях керівники тих закладів, на базі яких працюватиме ДВК, каже Костянтин Кузнєцов. А це – школи, гімназія,  легкоатлетичний манеж, вище училище фізкультури, гуртожиток ВАТ «БЗБК», міський клуб, МКЦ «Прометей», НВК, профліцей, школа мистецтв, спорткомплекс, Палац творчості.

Зазначимо, що вибори 25 жовтня також відбувалися в умовах карантину. На той час Бровари були в умовній «жовтій зоні». Так, при вході на дільниці виборцям вимірювали температуру (хоча не скрізь), також при вході стояв засіб для дезінфекції рук, члени ДВК та охочі віддати свій голос були в захисних масках, у переважній більшості на дільницях виборці дотримувалися і дистанції.

Цього разу все має бути організовано так само. Броварчанам та мешканцям Требухова, Княжич і Переможця лише потрібно взяти захисну маску (бажано і ручку) та 17 січня прийти на вибори.

Нагадаємо, під час виборів 25 жовтня з’ясувалося, що на бюлетенях і їхніх корінцях з обрання депутатів і міського голови були проставлені унікальні номери. Цим порушувалася таємниця голосування та право на вільне волевиявлення громадян. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження, а місцеві вибори 25 жовтня 2020 р. визнано такими, що не відбулися.

  1. Вибори в Броварах: через порушення таємниці голосування відкрито кримінальне провадження  
  2. Вибори голови і депутатів Броварської ОТГ не відбулися – рішення суду 

Повторні вибори призначено на 17 січня. У перевиборах прийматимуть участь 9 кандидатів на посаду міського голови та 16 партій.

Читайте також

     
  1. Повторні вибори в Броварах: хто з ким та проти кого  

  2. Передача «Вибори-2020: чому я» – Дмитро Ратніков
  3.  

  4. Повторні вибори: кандидати на посаду міського голови та партії в місцеву раду

Поділіться.

Залиште відповідь